Vítejte na internetových stránkách Obecní knihovny Suchý

 

Obecní knihovna Suchý se nachází v přízemí obecního úřadu (vchod vedle autobusové čekárny).

 

Katalog knihovny:  boskovice.tritius.cz/library/suchy

-------------

KNIHOVNA V PÁTEK v měsíci červen a během letních prázdnin NEBUDE!

 

 

KNIHOVNA BUDE OTEVŘENA

 

ČTVRTEK 20.6. 16. - 18. hod.

 

ČTVRTEK 27. 6. 16. - 18. hod.

 

 

 

 

 

Během prázdnin bude knihovna otevřena VE ČTVRTEK OD 16,30 DO 18,00. 

 

 

--------------------------------------------------------------
Nová úprava provozní doby!
 
Děkuji za pochopení. Na jiném čase se lze domluvit telefonicky.
 

 

 

Zajímavé internetové odkazy

 

www.obecsuch y.cz      oficiální stránky obce Suchý, Na těchto stránkách  (ve Fotogalerii) naleznete fofografie z akcí konaných v knihovně.

www.zeny-suchy.webnode.cz

www.facebook.com/knihovna.suchy  aktualiy,  fotografie

https://www.ctenipomaha.cz   Cílem tohoto projektu  je spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým.

www.celeceskoctedetem.cz  internetový portál podporující dětské čtenářství

 

                  PROBĚHLÉ   AKCE

   Velikonoční hrkání v obci Suchý

Na Velký pátek a Bílou sobotu jsm chodili s dětmi po vesnici s hrkačkami a "nahradili" jsme zvuk zvonu ze zvoničky. Počasí nám víc než přálo, chodili jsme 3x. 

 

Únor 2019 PEXESIÁDA

zůčastnilo se asi 18 dětí, na závěr jsme si společně zahráli několik her.

 

29. března 2019 Andersen

Večera se zúčastnilo 17 dětí, samotného přespání dětí 11. na začátku schůzky nás navštívila babička od B. Němcové a pan Andersena krátce nám řekli o svém životě. Poté děti vyrazily do ulic. Cílem bylo seznámení se s nejznámnějšími pohádkami pana Andersena. U pohádky Cínový vojáček si děti mohly prohlédnout vojenské auto (což se líbilo nejvíc klukům), na dalším stanovišti skládali slovo Věčnost, hledaly hrášek a u Ošklivého káčátka hledaly trojice zvířátek. Pak jsme se přesunuli na obecní úřad do zasedačky, dělali vlaštovky a navlékali korále.

Noc se vydařila, někteří usnuli až kolem půlnoci. Bylo velmi podařená akce.

 

 

Podzim a zima 2018 v knihovně

 

S dětmi jsme se sešli 2krát, přečetli jsme si  Knihovnickou pohádku.Na druhé akci slavila jedna z holčiček narozeniny.

Koncem října proběhl ve spolupráci s MŠ Lampionový průvod, který byl ukončen Ohnivou šou.

V měsíci listopad jsme se připravovali na akci Česko zpívá koledy. Akce proběhla ve středu 12.12. a zúčastnilo se jí 40 lidí. Dětí do programu se zapojilo 10. Po zazpívání koled jsme měli nachystané vánoční "ukazovačky" (Osadní koleda, Sněhulák, Můj milý andílku...) a na závěr jsme zahráli a přečetli kratičkou scénku O moudrém tesařovi s poselstvím, abychom my všichni stavěli mosty mezi sebou navzájem.

---------------------------

V květnu 2018 jsme se zúčastnili s 6 dětmi programu v Boskovicích, který pořádala Regionální knihovna.

Seznámili jsme se s některými pověstmi  z Boskovic, navštívili radniční věž, židovskou čtvrť a zámecký park Také jsme si na zahradě ZŚ Sušilova opekli párky. Chtěli jsme jít ještě do města na zmrzlinu, ale začalo se zatahovat, tak jsme spěchali na autobus.  Jak jsme nasedli do autobus, začal veliký liják. Na Suchým byl ze silnice skoro potok, ale  to holky neodradilo, aby šli ještě (rodičům) něco z výletu koupit.

---------------------------

23.3. 2018 NOC S ANDERSENEM

tentokrát s Pejskem a Kočičkou.

Na začátku jsme se snažili vytvořit pavučinu, abychom si uvědomili, že na dnešním večeru jsme jeden tým, který musí vzájemně spolupracovat. Zazpívali jsme si písničku o panu Andersenovi a přesunuli se do "zasedačky". Tam jsme vyráběli z keramické hmoty. Také nás navštívil Pejsek s Kočičkou, seznámili nás s knížkou od J. čapka a zahráli o tom, Jak  pejsek s kočičkou slavili 28. října. Po té jsme se vydali na cestu noční vesnicí. Cestou jsme se řídili mapkou. Ta nám také napovídala, kde jsou uloženy indicie. Na konci cesty jsme z nich složili jméno 1. prezidenta ČSR. Všichni dokázali svou statečnost, když absolvovali krátkou stezku ve tmě, na jejímž konci se osobne s Masarykem pozdravili.

---------------------------------

1/2018

PEXESIÁDA

jedná se již o tardiční zimní akci, která je dětmi hojně navštěvována. Zúčastnilo se jí kolem 20 dětí.

--------------------------------------------------------------

ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

12/2017

S dětmi, které navštěvují knihovnu, jsme nacvičili koledy, které jmse si spolu s místními občany zazpívali u Vánočního stromu. Přečetli jsme také příběh o 4 svících s názvy Víra, Láska, Naděje.. Nakonec si děti zapálili prskavky.

 

USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

v PÁTEK 3.11. proběhla společná akce MŠ Suchý a knihovny - Uspávání broučků. Se svým programem vystoupily v převlecích za broučky a berušky děti z MŠ, poté předvedly scénku starší děti. Zahrály nám ukázku z knihy "Broučci". Následoval lampionový průvod ztemnělou obcí a pohoštění v sokolovně.

 

 

PODZIM V KNIHOVNĚ

V měsíci září jsme se sešli opět po prázdninách v knihovně. Chtěli jsme jít na procháku do lesa, ale počasí nám bohužel nepřálo. I přesto se setkání podařilo. Sešlo se nás kolem 12, součástí bylo i malé občerstvení. Četli jsme si z knížky O Človíčkovi, prohlédli jsme si několik knížek o dinosaurech a zkusili zahrát několik her.  Škoda jen, že se děti při hrách nedokázaly více "odvázat".

V MĚSÍCI ŘÍJNU jsme začali pravidelně zkoušek na listopadovou akci USPÁVÁNÍ BROUČKŮ. Cvičíme scénku z knížky od Jana Karafiáta, Broučci.

 

 

AKCE V KNIHOVNĚ PRO DĚTI NA ZÁVĚR ŠKOLNÍHO ROKU

V pátek 16. 6. se sešlo v knihovně 13 dětí. Cílem našeho setkání si bylo připomenout, co jme mohli s knihovnou uplynulý školní rok zažít. Přečetli jsme si příběh o Krasíkovi a o Blansku ,a pak, i přes nejité počasí, se vydali po šipkách. Ty nám připravily Kristýnka a Anetka.  U rybníka si děti mohly koupit něco dobrého. Tam nás také zastihla přeháňka, ale my jsme se stihli naštěstí schovat. V knihovně měly pro nás holky nachystané ještě 2 úkoly a kdo chtěl, mohl si pochutnat na něčem dobrém.

 

 

 

ČTEME DĚTEM V MATEŘSKÉ ŠKOLE

Ve čtrtek 8. 6 a v pátek 9.6. jsme navštívili s knížkami mateřskou školu v obci. Krátce jsme si řekli něco o knihovně a jak se knížky půjčují a začali jsme číst. Hochy nejvíce zaujaly knihy o autech, s děvčaty jsme si přečetli několik pohádek o princeznách. Jednalo se o vydařenou akci, děti s napětím poslouchaly a s nadšením si knihy prohlížely.

Vyhledávání

Kontakt

Knihovna Suchý Suchý 99
680 01
Zřizovatel knihovny: Obec Suchý
Knihovník:
Růžena Kolářová
606 818 349
Telefon Obecní úřad: 516 468 543

Provozní doba:

 

Čtvrtek    16,00 - 17,00

Pátek   16,00 - 18,00

Neděle - dle domluvy

Novinky